Tiomos_760x304_02

Zawiasy meblowe TIOMOS


Najnowsza generacja zawiasów firmy GRASS spełnia już dzisiaj wszystkie wymagania przyszłości odnośnie technologii i funkcjonalności.

Trzy etapy do indywidualnego komfortu. Obok wielu funkcjonalnych cech szczególnych, ponadczasowego wzornictwa i własnego charakteru, Tiomos oferuje przede wszystkim wysoce elastyczny komfort użytkowania. Krótkie przekręcenie wystarcza aby wygodnie nastawić siłę amortyzatora Soft-Close dopasowując ją do indywidualnych potrzeb.

System zawiasów TIOMOS

home_interactive_counter_2
Wszystkie wersje i produkty posiadają szeroki zakres zastosowanie od drzwi o kącie otwarcia 45º przez 95º do 170º , co umożliwia różne warianty montażu. Możliwość stosowania przy całej różnorodności stosowanych frontów meblowych – drewnianych, ramek aluminiowych, MDF, ekomasy i innych.

Zawiasy meblowe Grass to bezwzględnie najlepsze zawiasy na rynku akcesoriów meblowych. Stosujący je klienci bardzo sobie chwalą ich jakość, żywotność, bezawaryjność oraz w róznych wersjach możliwy do wyboru system montażowy.

Zalety zawiasów meblowych firmy Grass:

– błyskawiczne łączenie zawiasów z prowadnikami
– montaż bez potrzeby stosowania dodatkowych narzędzi
– bezszelestna praca zawiasów
– brak jakichkolwiek luzów podczas zamykania i otwierania frontów
– prosty demontaż zawiasu
– zastosowanie do frontów drewnianych i ram aluminiowych

Montaż Tiomos


Chichy domyk 

Cała technologia cichego domyku jest ukryta w ramieniu zawiasu cechując się unikalnymi parametrami tłumienia. Identyczny wygląd zawiasów pozwala na stosowanie zamiennie zawiasów z soft-close oraz bez soft-close.

 

 


Regulacja siły domyku bez użycia narzędzi

Jedną z wybitnych cech zawiasów Tiomos jest to, że Soft-close, mechanizm tłumiący, może być regulowany w sposób ciągły. Oznacza to, że proces zamykania przebiega całkowicie równomiernie w każdym etapie ruchu – niezależnie od wielkości i ciężaru drzwi.

 

 


Nałożenie drzwi do 24 mm

Tiomos zapewnia wydajność: Jeden rodzaj zawiasu może być stosowany do drzwi o grubości pomiędzy 12 i 26 mm. Zawiasy są odpowiednie do drzwi nakładanych aż do 24 mm. W ten sposób zawias zapewnia większą swobodę projektowania dla producentów mebli.

 

 


Minimalne szczeliny

W Tiomos kinematyka nie tylko ułatwia otwieranie drzwi, nowo opracowane procesy ruchowe skutkują również bardzo małymi szczelinami. To otwiera zupełnie nowe możliwości w projektowaniu mebli.

 

 


Stabilność

Większa o 30 procent powierzchnia przylegania zawiasów Tiomos zapewnia znacznie lepszą stabilność i wytrzymałość.

 

 

 


Bezstopniowa regulacja wysokości

Prowadniki umożliwiają płynną regulację wysokości. Dzięki przekładni ślimakowej zawias pozostaje stabilny w każdym położeniu.